Kurseni kohėn dhe paratė tuaja me E-Banking nga ProCredit Bank!

24 Shkurt 2012

Kurseni kohėn dhe paratė tuaja me E-Banking nga ProCredit Bank!

ProCredit Bank pėrcjell pėr pėr klientėt e saj dhe publikun e gjerė ofertėn mė tė fundit E-Banking. Ēdo individ apo kompani mund tė kryejė pagesa apo transferta bankare nė siguri tė plotė nė internet, nga shtėpia apo zyra duke pėrdorur shėrbimin E-Banking tė ProCredit Bank. Kėtu fjala e mencur “Koha ėshtė flori” merr kuptim tė plotė sepse koha qė mesatarisht njė klient do tė shpenzonte duke shkuar nė bankė dhe kryer fizikisht disa pagesa ėshtė 1 deri 2 orė.

Opsionet e shėrbimit E-Banking qė mund tė zgjidhni nė ProCredit Bank janė tė ndryshme. Aksesi i lirė qė pėrfitohet pa pagesė, ka karakter informues pėr pėrdoruesin ndėrsa opsioni akses i plotė ofrohet nė njė tarifė modeste prej 2.500 lekė pėr njė periudhė trevjeēare. Pėr bizneset ėshtė dizenjuar njė opsionin e kombinuar qė siguron efektivitet nėpėrmjet pėrdorimit tė njė llogarie nga disa persona tė autorizuar nė nivele tė ndryshme.

Kur flasim pėr sigurinė nė rrjetet komputerike, garancia qė ofron ProCredit Bank pėr klientėt e saj nė ekzekutimin e pagesave dhe transfertave online ėshtė tepėr e lartė dhe mbėshtetet nga teknologjia gjermane e fjalės sė fundit. Njė pajisje elektronike qė gjeneron kodin tuaj personal ēdo dy minuta bėn tė pamundur pėrdorimin e tij nga abuzuesit.

Oferta qė ProCredit Bank lancon sjell tarifat mė konkurruese pėr transfertat kombėtare dhe ndėrkombėtare me avantazhin e ekzekutimit brenda ditės. Ndėrsa tarifat brenda rrjetit tė bankave ProCredit nėpėr botė janė mė tė ulėtat tė aplikuara nė sistemin bankar.

Mbi tė gjitha pėrdorimi i shėrbimit E-Banking ėshtė mjaft i thjeshtė dhe praktik edhe nėse pėrdoruesi ka njohuri minimale kompjuterike. Programi ju orienton mjaft mirė nė ēdo hap tė veprimeve qė kryeni dhe ju ofron kontroll tė plotė nėpėrmjet printimit tė historikut tė 100 lėvizjeve monetare tė fundit.

Me rritjen e penetrimit tė internetit nė Shqipėri trendi i pėrdorimit tė teknologjisė sė informacionit nė fushėn financiare ka njohur vetėm rritje. Tė rinjtė dhe tė apasionuarit pas teknologjisė janė grupet mė aktive qė pėrdorim blerjet nė internet dhe ndihen komfort me pagesat apo transfertat online.

Krahasuar me vendet e Evropes perėndimore ku 2 nė 3 pagesa tė individėve apo familjeve kryhen online, Shqipėria ka shumė rrugė pėr tė bėrė drejt masivizimit dhe automatizimit tė shėrbimeve financiare.