Menaxhimi i sugjerimeve / ankesave

ProCredit Bank ėshtė i dedikuar tė zhvillojė njė marrėdhėnie afatėgjatė me klientėt e saj, me dėshirėn dhe gadishmėrinė pėr tė plotėsuar nevojat dhe pritshmėritė e tuaja gjatė gjithė kohės. Pėr kėtė qėllim pėrshtypjet, sugjerimet  dhe ankesat tuaja janė informacion i vlefshėm pėr tė pėrmirėsuar cilėsinė e shėrbimit tonė.

Pyetje: Cdo te thote sugjerim per mua?

Pergjigje: Konsiderojme sugjerime te gjithe ato ide dhe opinione, aplikimi i te cilave do te sillte produke dhe sherbime me te mira dhe mė tė pėrshtatshme pėr ju.

Pyetje: Po, c’do te thote ankese per mua?

Pergjigje: Konsiderojmė ankesė reagim apo pakėnaqėsi tė ngritur nga ana juaj qė ka tė bėjė me produkte/shėrbime qė banka ofron apo komunikim dhe sjellje jo tė duhur nga ana e stafit tone. Pėr kėte lutemi tė na shkruani sa mė shumė!

                                             Per kėtė ju lutemi te na shkruani sa me shumė!

Cilat janė burimet e komunikimit?
Ku mund tė dėrgoj sugjerimin/ankesėn?
Njesia e Mbeshtetjes dhe Kujdesit ndaj Klientit nė Zyrat Qėndrore ju ka vėnė nė dispozicion njė format standart, pas plotesimit te se cilit ju mund ta dėrgoni duke perdorur keto mjete:  
 

  1. Kutinė e ankesave,  e pranishme  nė ēdo njesi shėrbimin tė bankės sonė.
  2. Komunikim i drejpėrdrejtė verbal nė degėn tuaj apo edhe nė Drejtorinė Qėndrore
  3. Kontakti telefonik nr. Tel  04 2 389 389
  4.  e-mail adresėn nė faqen zyrtare tė ProCredit Bank: kujdesindajklientit@procreditbank.com.al   ose informacion@procreditbank.com.al

 

Si mund ta plotesoje / shpreh sugjerimin/shqetesimin?

a) Ploteso online formatin e ankeses 

b)  printo , ploteso dhe dergoje me poste ne forme te nenshkruar: (Shkarko ketu)

Adresa postare:

ProCredit Bank Albania
Address:"Dritan Hoxha"Street
Laprake, Tirana

Sa kohė nevojitet pėr tė marrė pėrgjigje?

Sapo sektori vihet nė dijeni mbi shqetėsimin tuaj merr menjėherė nė shqyrtim trajtimin e rastit dhe kthen pėrgjigje pėr njė afat kohor 7 ditė pune.
Ne kujdesemi tė zbatojmė me pėrpikmėri afatin e pėrcaktuar por nėse  per ndonje arsye nuk mund t'ju pergjigjemi,  ju do tė njoftoheni nėpėrmjet letrės zyrtare apo kontaktit telefonik. Gjithashtu nė kuadėr tė kujdesit ndaj klientit nė pėrgjigje do tė gjeni edhe arsyen e vonesės dhe afatin e ri kohor.